Teknoloji

Bir Çağın Sonu mu Geliyor? Zoom, Çalışanlarına Ofiste Çalışma Talimatı Veriyor

Pandemi ile yıldızı yükselen Zoom, bu zamana kadar online eğitimin ve online çalışmanın simgesi haline geldi. Zoom’un çalışanlarını ofiste çalışmaya davet etmesiyle ‘Evden çalışma dönemi bitti mi?’ Sorulara yol açtı. Bakalım ?

Kaynak:https://edition.cnn.com/2023/08/07/bu…

Pandemi döneminin unutulmayan sembollerinden biri haline gelen Zoom, online eğitim ve çalışmanın bir gereği olarak hayatımıza girdi.

Video konferans uygulaması Zoom, pandeminin sona ermesiyle popülaritesini kaybetmişti. Ancak yeni haber herkesi şaşırttı.

Zoom çalışanlarının ofise dönmesini istiyor: Zoom yöneticilerinin çalışanlarına ‘hibrit’ bir sistem önerdiği bildirildi.

Bu yeni çalışma modeline göre, ofisin 80 kilometre yakınında yaşayan tüm çalışanların haftada en az iki gün işe gelme zorunluluğu getirildi.

Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, “Yapılandırılmış bir hibrit yaklaşımın Zoom için en etkili yol olduğuna inanıyoruz” dedi.

Bir şirket olarak, kendi teknolojilerimizden yararlanmak, yenilik yapmak ve küresel müşterilerimizi geliştirmek için daha iyi bir konumdayız.

2020 yılında yaşanan pandemi ile birlikte San Jose merkezli şirketin hisseleri 6 kat arttı.

Ancak 2021’in sonlarına doğru Zoom’un hisseleri düştü; Şirket o zamandan beri piyasa değerinde en az 100 milyar dolar kaybetti.

haber-cide.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu